Dodane przez matig dnia 30-08-2012 12:19
#1
Cześć, jest to mój pierwszy artykuł i będe starać się, aby był przejrzysty.
1. Kupno łożysk, ja zrobiłem to w sklepie ''RolMax'' w zabrzu. Łożyska 6301 2rs z SKF. Kosztują 14zł szt, ja płaciłem za dwa 10zł po rabacie na firme :)
2. Bierzemy Chopper'a i ustawiamy na stopce, a z drugiej strony lewarek którym go podnosimy.. Po tej operacji mamy przednie koło swobodnie w górze.

3. Bierzemy klucze 17 jak i 14, i odkręcamy piaste/oske koła. po odkręceniu nakrętki wyciągamy a koło spada na dół.
Od strony tarczy mamy tuleje, abu jej nie zgubić :). A z drugiej strony slimak, który schodzi swobodnie :).


4. Kładziemy sobie koło i wyciągamy uszczelniacze, ja zrobiłem to śrubokrętem płaskim. Zeszły bez problemu.
Wyciągamy napęd ślimaka jak i uszczelniacz.


5. I mamy gołe łożyska. U mnie były w stanie krytycznym, luzy straszne.

6. Wybijamy łożyska, to trudna część. Moje prawdopodobnie były tu od nowości, i ciężko było je wysunąć. Płaski śrubokręt jak największy wkładamy do środka i staramy sie uderzać w łożysko.. Pomagałem sobie także ośką, wkładając ją pod kątem i pukając..
7. Po wyjęciu łożysk wylatuje ze środka tuleja, bardzo ważna.
8. Wkładanie nowych łożysk: Robiłem to nasadką 27. Idelanie pasuje a łożysko wchodzi równo. Pukamy młoteczkiem.

9. Po włożeniu jednego łożyska wkładamy ważną tuleje:
10. Teraz czas na drugie łożysko, podstawiłem sobie dwa klocki aby tarczy nie uszkodzić:
11. Wbijamy łożysko jak wcześniej z nasadką.
12. Koniec z łożyskami, teraz wkładamy napęd licznika i wszystko do kupy:



13. wkładanie koła do lag, i tu koniec:
---------------------
Plusy wymiany to brak nieprzyjemnych dżwięków a co najważniejsze koło przestaje mieć ''bicia''. Nie podskakuje i jedzie się bardzo komfortowo.
Polecam, za nieduży kosz poprawi sie prowadzenie :)
Edytowane przez matig dnia 30-08-2012 12:36